ZAČÍT ZNOVU - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež


horkaProjekt je zaměřen na mezinárodní mobilitu pro znevýhodněnou mládež, která zahrnuje vzdělávací a motivační aktivity, zahraniční stáže pro cílovou skupinu, poradenství a intenzivní následnou podporu cílové skupiny pro vstup na trh práce nebo do dalšího vzdělávání či odborné přípravy po jejím návratu do České republiky. Projekt je nastaven tak, aby připravil podmínky pro cílovou skupinu uplatnit se na trhu práce.

 

O projektu

Projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost je zaměřen na podporu znevýhodněných osob na trhu práce ve věku 15-30 let z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Projekt podpoří celkem 40 osob ve dvou bězích absolvováním kurzu klíčových kompetencí, pracovní diagnostiky, jazykového vzdělávání, individuálního a skupinového poradenství. Projekt je realizován ve spolupráci se zahraničními partnery z Malty a ze Skotska. Všechny aktivity jsou směřovány k získání zkušeností, dovedností a znalostí, které účastníkům projektu zvýší šance pro dlouhodobé uplatnění na trhu práce.

Celý projekt je realizován pro cílovou skupinu z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, přičemž realizátor projektu Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj zajišťuje projektové aktivity na území Olomouckého kraje a partner projektu Vzájemné soužití, o.p.s. realizuje aktivity v Moravskoslezském kraji. Organizace The European Development Innovation Network (EDInet) bude organizovat mezinárodní mobilitu ve Skotsku a organizace Easy Job Bridge na Maltě. Hlavním cílem projektu je pomoci uplatnit se účastníkům projektu na trhu práce, aby jejich pracovní místo bylo udržitelné a dokázali se kvalitně adaptovat na trhu práce. Celý projekt je nastaven tak, aby řešil individuální potřeby všech účastníků.

 

 Dokumenty a videa:

 
Anotace projektu Začít znovu
Plakát Začít znovu
Leták Začít znovu

Video ze zahraničních stáží
Evaluační zpráva
Příběhy dobré praxe

Bližší informace najdete na následujících webových a facebookových stránkách: 

Facebookové stránky projektu Začít Znovu
Facebooková skupina Začít znovu Malta
Facebooková skupina projektu Začít znovu Skotsko
Blog stážistů prvního běhu ve Skotsku
Webové stránky stážistů prvního běhu na Maltě

Doba realizace projektu:

1. 4. 2016 - 31. 3. 2018


KONTAKTY:

Kontakt pro Olomoucký kraj:

Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj
M.R. Štefánika 318/1, 78701 Šumperk
Tel.: +420 777 606 368
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt pro Moravskoslezský kraj:

Vzájemné soužití o.p.s.
Bieblova 8, 702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 774 491 820
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CpKP Severní Morava podpořili