SIV - Social Impact Vouchers

Viden Partner Meeting

 

Projekt SIV čelí výzvám dlouhodobé nezaměstnanosti a přetrvávajícím potížím při integraci znevýhodněných skupin osob na trh práce. Zavede nový nástroj pro zvýšení kapacit sociálních podniků pro využití soukromého kapitálu při řešení sociálních problémů nezaměstnanosti.

 

 

 

 SIV RGB

   O projektu:

Partneři budou společně testovat zahájení Fondu sociálního dopadu v zemích střední a východní Evropy s cílem využít soukromého kapitálu pro integraci znevýhodněných skupin osob na trh práce. Na tomto základě budou partneři rovněž zřizovat kapacity pro pobídkový systém pro malé a střední podniky, který bude zaměstnávat dlouhodobě nezaměstnané osoby na základě poukázkového systému. Systém poukázek bude financován prostřednictvím fondu sociálního dopadu, který bude založen. V návaznosti na pilotní aktivity poskytnou partneři zúčastněným stranám návod, jak vytvořit potřebné kapacity a schopnosti replikovat jak Fond sociálního dopadu, tak systém poukázek.

SIV Web Jak SIV

 

Bližší informace najdete na následujících webových stránkách: 

Projekt SIV na webových stránkách Interreg Central Europe.

Systém distribuce voucherů na webových stránkách Pracuj-podnikej.

Webové stránky nadačního fondu Innofund.

Online článek o voucherovém systému na webových stránkách časopisu Sociální práce/Sociálna práca.


Dokumenty ke stažení:

Leták o projektu SIV

Newsletter 1 - 10/2019

Newsletter 2 - 02/2020

Newsletter 3 - 06/2020

Poster SIV

Pitchdeck projektu SIV

 

 Doba realizace projektu:

 1. 3. 2019 - 31. 5. 2022

 Dle aktuální výzvy.

 

 Kontakty:

Ivo Škrabal - tel: 777 793 714, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Eva Škrabalová - tel: 777 606 368, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

CpKP Severní Morava podpořili