Podpora plánování sociálních služeb na krajské úrovni

CpKP jižní Čechy bylo v roce 2011 zapojeno do krajského projektu Podpora komunitního plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji. Pracovníci CpKP jižní Čechy jsou členy týmu krajských metodiků. V roce 2011 byli lektory na vzdělávacích seminářích a poskytovali také metodickou podporů účastníkům procesů komunitního plánování. V říjnu 2011 se zapojili do realizace nového krajského projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji a spolupracovali na přípravě Krajské metodické příručky plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji.

V oblasti plánování sociálních služeb poskytuje CpKP jižní Čechy poradenství všem zájemcům z Jihočeského kraje. V roce 2011 úzce spolupracovalo na projektu Komunitní plán sociálních služeb ORP Strakonice (metodické vedení a supervize) a poskytovalo supervizi při realizaci projektu Aktualizace komunitního plánování sociálních služeb v ORP Prachatice.

Dále bylo poskytnuto metodické vedení při plánování sociálních služeb na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností Vimperk, Trhové Sviny a Třeboň. Při metodickém vedení jsou využívány znalosti pracovníků CpKP, kteří jsou vyškolenými krajskými metodiky. Zároveň jsou také organizacím a obcím předávány jejich zkušenosti z plánování sociálních služeb na místní i krajské úrovni.

Odkazy k projektu: 

www.kpjck.cz

 

CpKP jižní Čechy podpořili