Jak bylo na akci PŘEDSTAVME SE!

2015-horovice-3Centrum pro komunitní práci střední Čechy (dále CpKP) ve spolupráci s Odborem sociálních věcí a zdravotnictví města Hořovice připravilo již druhým rokem interaktivní setkání občanů s poskytovateli sociálních a návazných služeb, které působí na území města Hořovic a okolí.

Akce PŘEDSTAVME SE proběhla v sobotu 3. října 2015 v rámci Cibulového jarmarku ve vstupní hale budovy Městského úřadu v Hořovicích.

Letos jsme připravili několik novinek. CpKP zajistilo komentované vstupy a promítání prezentací jednotlivých organizací a diskutovali jsme s příchozími na téma komunikačních bariér na úřadech. Představili jsme, jak mohou sociální a návazné služby pomoci každému z nás v různých životních situacích.

Nejen seniory přilákala možnost změření krevního tlaku a cukru a ukázky první pomoci zdravotníků místní nemocnice. Opět byl velký zájem o výstavu kompenzačních pomůcek s možností jejich praktického vyzkoušení nebo o pomůcky pro osoby s poruchou sluchu. Rodiče s dětmi měli k dispozici hrací koutek a mohli si zasoutěžit u barevného papírového domku plného otázek. Svoji činnost prezentovaly i organizace, které se věnují nelehkým otázkám smrti a umírání nebo tématům závislostí na omamných látkách.
Návštěvníci si kromě nových zážitků a představy, kde hledat pomoc, odnášeli i tištěný Katalog poskytovatelů sociálních a návazných služeb pro Hořovice a spádové obce s kontakty na vystavovatele a letáky s nabídkou služeb přítomných organizací.
„Tuto akci pořádáme proto, abychom přiblížili lidem způsoby využití pomoci v někdy nelehkých životních situacích, umožňujeme jim seznámit se s činností jednotlivých poskytovatelů a nabízíme prostor pro otázky a lepší orientaci v nabídce služeb," uvedla Alena Ratajová, DiS., koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb.
Děkujeme všem účastníkům za skvělou přípravu a realizaci a všem návštěvníkům za jejich zájem a podporu. Těšíme se na viděnou, možná v trochu jiné podobě, příští rok!

Petra Štěpová
manažerka projektů CpKP střední Čechy

CpKP střední Čechy podpořili